E-adresē nosūtīti vairāk nekā miljons ziņojumu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

E-adresē nosūtīti vairāk nekā miljons ziņojumu

Kopš 2018. Latvijā tiek izmantota elektroniskā adrese jeb e-adrese, kas nodrošina garantētu, drošu un ērtu oficiālo saziņu starp valsts un pašvaldības iestādēm un privātpersonām vienuviet. Divu gadu laikā e-adreses sistēmā nosūtīti vairāk nekā 1 miljons elektronisku ziņojumu, tā ietaupot vairāk nekā 5 tonnas papīra.

Pateicoties e-adreses ieviešanai samazinājušies gan administratīvie tēriņi, gan vēstuļu nosūtīšanai nepieciešamais laiks, jo saziņa notiek pilnībā elektroniski. Kopš 2018. gada ar e-adreses starpniecību nosūtīti vairāk nekā 1 077 038 elektroniski ziņojumi. Pieņemot, ka viens elektroniskais ziņojums ir viena A4 papīra lapa, divu gadu laikā būtu iztērētas 2 154 pakas. Ņemot vērā, ka 1 papīra paka sver aptuveni 2,5 kg, ietaupītā papīra kopējais svars sastāda 5 385 kilogramus, kas atbilst vidēji viena Āzijas ziloņa svaram.

Aktīvi tiek izmantots arī Ventspils Digitālā centra, Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātais un uzturētais valsts līmeņa risinājums e-adreses izmantošanai – www.parvaldiba.lv. Ar pārlūku www.parvaldiba.lv šobrīd strādā vairāk nekā 1000 iestāžu un divu gadu laikā apstrādāti jau vairāk nekā 233 000 ziņojumu. Tīmekļa platforma ir pieejama interesentiem bez maksas un lai sāktu to lietot jāaizpilda pieteikšanās anketa vietnē www.parvaldiba.lv.

Vairāk par e-adresi var uzzināt arī vietnē mana.latvija.lv sadaļā “E-adrese”.